fbpx

Masáže anticelulitidní

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je velice populární metodou, která umožňuje odstranění celulitidy a je velice důležitou a uznávanou léčebnou metodou, kterou lze využít při léčení chronických otoků. Masáž podporuje odstranění metabolického odpadu. Lymfatický systém je jedním z prostředků přenášejících tento odpad, čímž pomáhá udržet tělo zdravé. Nadbytečná tekutina nebo následky zranění jsou filtrovány skrze mízní kanálky a uzliny, což napomáhá tělu k uzdravení, nebo rychlejšímu zotavení.

Manuální lymfodrenáž se provádí malým tlakem (30-40mm Hg), pomalým tempem a jemnou hmatovou technikou, která je velmi příjemná. Nemůže způsobit žádné bolestivé pocity, nesmí zvýšit prokrvení ošetřovaných partií. Nepoužívají se při ní žádné emulze ani oleje. Postup drenáže je nutno znát a bezpodmínečně respektovat.

Předpokladem smysluplného a bezpečného provádění této metody je znalost anatomie a funkce lymfatického systému, zejména stavby lymfatických cév a průběhu lymfatického řečiště.

Indikace

otoky (mimo otoky při vážných chorobách srdce, ledvin a jater)

problémy s imunitou

detoxikace organizmu (zatěžující životní prostředí, kontakt s toxickými látkami, déledobější užívaní léků atp.)

celulitida

zvýšené lokální ukládaní tuku, lipedém, gynoidní obezita

základní péče u veškeré zeštíhlovací léčby (podpora hubnutí, např. po graviditě)

žilní problémy (ne při akutním zánětu!)

zadržování vody při hormonálních problémech

gravidita (prevence otoků, varixů a celulitidy)

plánované těhotenství (detoxikační kúra)

hormonální antikoncepce (prevence žilních problémů, celulitidy, přibírání na váze, zadržování vody)

užívání hormonálních léků (poruchy menstruace, stimulace fertility, hormonální substituce)

příznaky PMS (premenstruační syndrom)

nepříznivé genetické dispozice (žilní choroby, celulitida, gynoidní obezita u rodinných příslušnic)

pooperační a poúrazové stavy (stav po liposukci, po operaci prsou, po sejmutí sádry, vyhlazení jizev atd.)

chronická únava, stres

bolesti hlavy, migrény, chronická rýma zvýšená zátěž nohou (rehabilitace sportovců a těžce pracujících, též sedavé zaměstnání)

všestranná prevence zdravotních problémů

Anticelulitidní (Vakuová) masáž

Anticelulitidní masáž je jednou z mála účinných metod v boji a prevenci proti pomerančové kůži. Masáž se provádí především na hýždích a dolních končetinách. Má příznivý vliv na podkožní metabolismus, kdy dochází k lepšímu vstřebávání tuků a vyhlazování kůže. Anticelulitidní masáž rozpouští tukové buňky, ovlivňuje krevní oběh i stimuluje podkožní tukové struktury. Při této masáži se působí na hlouběji uložené tukové vrstvy s cílem tuto zbytečnou tkáň narušit a tím se zbavit celulitidy.

Vakuová masáž se provádí pomocí přístroje. Elektrická vývěva vyvíjí podtlak (vakuum). Podtlak je veden speciální hadicí do skleněné baňky – pistole. K dispozici je několik velikostí a tvarů pistolí, podle indikací v rozličných postupech.

Pomocí přístroje VACUUM lze provádět několik druhů vakuových masáží (fází), které jsou kombinací velkého nebo malého podtlaku a různých masážních technik (podélné tahy, kruhové nebo spirálové tahy) jako např.:

 

lymfatická drenáž celého těla (odstranění celulity, čištění pleti a pod.)

prokrvení a regenerace tkáně, spalování tukových polštářků

regenerace zestárlé pleti, vyhlazení vrásek, “lifting bez skalpelu”

masáž šije a páteře, aktivace střevního traktu, meridiánová masáž

propínání a zesílení podkožního vaziva

a řadu dalších ošetření s vynikajícími výsledky

Vakuové masáže se aplikují jako kúra, ca. 10 – 15 procedur v jedné kúře, 2-3 krát za týden. Delší přestávky snižují účinek metody. Zvláště účinná je kombinace s ultrazvukem a zapracováním účinných látek hluboko do kůže (sonoforéza).