fbpx

Trvalá epilace pomocí pulzního světla IPL

IPL – Intense pulsed light

IPL se používá k medicínským či kosmetickým účelům pro estetické a terapeutické kožní procedury včetně trvalého odstranění chloupků, fotoomlazení (pigmentové skvrny, červené žilky atd.) a také k léčbě akné a postakné.
Procedury s IPL provádíme se všemi bezpečnostními prvky a tyto procedury jsou bezbolestné a ve většině případů velice účinné.
Co je vlastně pulzní světlo?
Pulzní světlo je speciálně vybraná frekvence světla, která působí na vybrané části kůže.
Jak to celé funguje?

Melanin (kožní pigment) způsobí, že chlup se ve své podstatě stane svými vlastnostmi podobný optickému vláknu, které vede světlo. Přivede ho pouze do cibulky chloupku (což je zárodečná část, z níž chlup vyrůstá) a nikam dál. Světlo se poté promění v teplo (cca při 78 °C), čímž dojde k zániku buněk cibulky a také buněk zárodečných, které vytváří cibulku. Tím je tedy cibulka definitivně zničena!
IPL = bezbolestná metoda
Teplo neproniká do okolních částí těla, a tím je metoda naprosto bezbolestná (na rozdíl od laseru, který proniká i do okolí, čímž je zákrok bolestivý). Zákrok je však nutno po čase opakovat, jelikož některé chloupky nejsou ve fázi růstu, ale pouze jsou k němu připraveny.